Multitasking

Multitasking 1.08

Android, który przypomina w działaniu Windows? Sprawdź aplikację, która to sprawi!

Multitasking to innowacyjna aplikacja, która umożliwia korzystanie z licznych aplikacji jednocześnie. To świetne rozwiązanie dla tych, którzy chcą jeszcze więcej "wyciągnąć" ze swojego urządzenia z Androidem na pokładzie.

Zobacz pełny opis

Zalety

  • Zawiera przydatne aplikacje
  • Łatwy dostęp do aplikacji za pomocą wysuwanego menu
  • Ułatwia korzystanie z różnych programów
  • Opcja otwierania przy starcie urządzenia

Wady

  • Nie można korzystać z aplikacji nieznajdujących się w Multitasking
  • Może wyczerpać baterię pracując w tle

Dobry
7

Multitasking to innowacyjna aplikacja, która umożliwia korzystanie z licznych aplikacji jednocześnie. To świetne rozwiązanie dla tych, którzy chcą jeszcze więcej "wyciągnąć" ze swojego urządzenia z Androidem na pokładzie.

Wiele okien naraz

Jeśli zapytasz użytkowników Androida, czy nie chcieliby, aby upodobnił się on nieco do Windows, z pewnością usłyszysz dobitne i jednogłośne „Nie”. Jest jednak pewien element tego systemu (oraz Mac OS X), który mógłby zmienić ich zdanie, a mianowicie możliwość otwarcia okien kilku aplikacji naraz. I to właśnie daje Multitasking na Androida.

W Multitasking znajdziesz wiele przydatnych narzędzi, które możesz mieć otwarte jednocześnie w osobnych oknach. Aplikacje te możesz przenosić w inne miejsca pulpitu, zmieniać ich rozmiar, powiększać do maksimum oraz ukrywać. Wydaje się jednak, że brakuje możliwości zmiany ich kolejności w stosie otwartych okien. 

Aplikacje zawarte w Multitasking są naprawdę użyteczne. Znajdziesz tu wiele różnych narzędzi, z których najciekawszymi są przeglądarka internetowa, aparat, odtwarzacz audio i wideo, notatnik czy aplikacja do sprawdzania pogody.

Warto zapamiętać, że Multitasking nie może otworzyć postronnych aplikacji, co ograniczy Cię do korzystania wyłącznie z tych uprzednio zdefiniowanych w programie. 

Jak działa Multitasking?

Aby skorzystać z Multitasking musisz aktywować aplikację naciskając przycisk Start/Stop w menu ustawień. Kiedy już to zrobisz, za pomocą wysuwanego menu, które pojawi się po przesunięciu palcem od lewej krawędzi ekranu, otrzymasz dostęp do listy znajdujących się w Multitasking aplikacji.

Następnie wybierasz aplikacje (tyle, ile tylko chcesz), które po uruchomieniu pojawią się na ekranie Twojego urządzenia. W każdej z aplikacji dostępne jest menu kontekstowe, za pomocą którego można pozycjonować jej okno na ekranie. Nie warto jednak otwierać zbyt wielu aplikacji naraz, ponieważ w ten sposób szybko wkradnie się nieład. Jeśli jednak jesteś użytkownikiem tabletu, możesz się swobodniej cieszyć możliwością korzystania z wielu okien aplikacji jednocześnie.  

Korzystając z menu ustawień można skonfigurować aplikację na wiele różnych sposobów. Możesz na przykład zdecydować, czy chcesz aby Multitasking uruchamiała się automatycznie, określić rozmiary i pozycje okien, a także włączyć/wyłączyć animacje. W aplikacji brakuje tematów graficznych, więc nie ma możliwości zmiany kolorów menu.

Ciekawe, nowe podejście do wielozadaniowości

Co prawda nie możesz korzystać z aplikacji nie wchodzących w skład Multitasking, jednak ta aplikacja jest dość poręcznym sposobem, aby wykonywać naraz sporo najczęstszych operacji. Warto podkreślić, że jest ona szczególnie efektywna na tabletach z systemem Android, na których można się wygodnie poruszać pomiędzy wieloma otwartymi jednocześnie oknami.

Multitasking

Download

Multitasking 1.08

Opinie użytkowników o Multitasking